logo
dollar
euro

Скільки коштує перейменувати вулиці?

5:33 22.10.2017 eye 471
Скільки коштує перейменувати вулиці?

Свободівці пропонують перейменувати дві полтавські вулиці. Інформація про це разом із фотопідтвердженням з’явилася сьогодні у соцмережах.

Полтавська міська організація ВО "Свобода" відправила письмове звернення до Полтавського міського голови Олександра Мамая із пропозицією перейменувати дві полтавські вулиці. Свободівці пропонують перейменувати вулицю Красіна на вулицю імені бійця полку особливого призначення "Азов" Антона Грицая, що загинув 15 лютого 2015 року. Вулицю Пролетарська представники організації пропонують назвати на честь бійця батальйону оперативного призначення "Донбас" Антона Цедіка, який загинув 29 серпня 2014 року під час виходу із оточення з-під Ілловайська. 

A7v4eBnxPSY

izv7_PBGD68
Дана інформація на Інтернет-просторах одразу ж знайшла прихильників та противників, які затіяли словесні баталії, коментуючи дану новину. Прихильники підтримували благу справу свободівців, противники ж апелювали значною кількістю коштів, які потрібно викласти із міського бюджету на перейменування вулиць.

Вирішую самотужки відшукати відповідь на запитання "Скільки коштує перейменування вулиці?". Виявляється, шалених збитків міському бюджету це не завдасть.

Громадяни

Їм перейматися не варто. Максимум вони можуть сплатити за дані послуги 3 гривні 85 копійок. Відповідно до чинного законодавства заміна назви вулиці у паспорті не обмежена термінами, людина може звернутися до паспортного столу за необхідності (заміна фотокартки, прізвища, зміна місця проживання та інше) і заразом перейменувати вулицю. Для цього необхідно взяти відповідну виписку у міськвиконкомі. Також містяни можуть покласти проведення даної процедури на ЖКГ, сплативши 85 копійок за зміну штампів та 3 гривні за послуги ощадкаси. Крім того, за законодавством України зміна назви вулиці не зобов’язує людину до переробляння свідоцтва на право власності житла. На момент продажу будинку нотаріус підколює до загальних документів витяг із рішення сесії міської ради про зміну вулиці.

Приватні підприємці

Чинне українське законодавство не передбачає внесення змін до свідоцтва про державну реєстрацію підприємства чи до ліцензії.

Міський бюджет

Полтавська міська рада, вирішуючи питання перейменування, має витратитися лише на нові таблички. Що стосується табличок на будинках приватного сектору, їх власники можуть самі сплатити за нову табличку, але знову ж таки, Закон України їх до цього не зобов’язує.

Отож не таке страшне перейменування, як ним лякають. Єдине, що непокоїть мене особисто – це непевність у дні прийдешньому. Чи не стануть сьогоднішні Герої завтра зрадниками та ворогами? В Україні поширена тенденція: один клан приходить до влади і одразу береться за переписування історії, зокрема це стосується шкільних підручників. Результат: розшарування поколінь у відношенні до минулого України. Як на мене, доки ми не дійдемо спільного знаменника у відношенні до історії, нічого перейменовувати не варто.


Автор: Дмитро Головін
Наверхнаверх