logo
dollar
euro

Полтавська делегація у Литві зустрілася з віце-міністром МЗС і відвідала реабілітаційний центр МВС

14:08 22.01.2018 eye 234
Полтавська делегація у Литві зустрілася з віце-міністром МЗС і відвідала реабілітаційний центр МВС

19 лютого закінчився 4-денний офіційний візит полтавської делегації до Литовської Республіки. Метою його було налагодження співпраці між медзакладами цієї країни для вирішення проблем реабілітації українських військових.

Першою зустріччю останнього дня був візит делегації до МЗС Литовської Республіки. Дипломати самі зателефонували організатору 4-денного візиту полтавців – представнику Фонду "Унія 1219" Феліксу Кутці.

Головував на зустрічі Андріус Крівас – віце-міністр закордонних справ Литовської Республіки. Він говорив, що в ситуації на сході України Литва бачить, хто жертва, а хто агресор. Політичні симпатії литовської влади на боці тих, хто страждає і готові надати підтримку України.

Хоча ця країна уже надає допомогу. Так, у 2014 році 43 наших військових перебували на лікуванні та реабілітації в Литві. З початку 2015 року – вже 10 чоловік (з них двоє полтавців). Литовська сторона приймає учнів з постраждалих районів, організовує їм навчання, канікули.

Говорив Андреас і про Мінські угоди. Як про ті, що підписувалися у вересні 2014 року і на які у Литви були великі сподівання. Щодо тих угод, які підписали минулого тижня, то, на думку Кріваса, події в Дебальцево уже показують, що вони нахабно ігноруються.

До речі Лілія Жінієне, яка була на зустрічі зі сторони МЗС (представник Департаменту розвитку), відвідувала Полтаву у складі делегації 18 грудня 2014 року.

Владика Федір сказав литовським дипломатам про те, що через війну в Україні народ сконсолідувався і з’явилися організації, які стали на допомогу армії. Сьогодні волонтерські організації – активна частина суспільства, яка допомагає військовим, але також хоче змінювати країну.

Говорили делегація і литовські чиновники про майбутні форми співпраці між нашими країнами.

Варто зауважити, що, за словами Кріваса, допомога Литви Україні є не зовсім альтруїстичної. Адже для їх країни, Україна – це форпост, що захищає Литву від агресивного сусіда.

Останнім пунктом у цій чотириденній програмі став візит до реабілітаційного центру МВС у містечку Тракай (26 кілометрів від Вільнюсу). Заклад невеликий і вміщує в себе максимально 30 чоловік. Делегацію відразу зустріли і провели по кабінетам Центру для екскурсії.

З того, що розміщено у реабілітаційному центрі МВС Литви: масажні кабінети, вертикальні ванні, тренажерний зал, зал для кінезіотерапії, апарати для гідропроцедур, сауни різних видів, басейн, куточок для читання, більярдний стіл – все для того, щоб працівник правоохоронних органів міг відновити своє здоров’я. Хоча тут проходять реабілітацію і цивільні особи: але їх всього 2-3 чоловіки на 30 пацієнтів і фінансуються їх процедури з лікарняних кас.

Загалом, на цьому закінчується цей чотириденний візит полтавської делегації до Литви. Учасники побачили іноземний медичний досвід, познайомилися з литовськими медиками і чиновниками. Варто відмітити, що жодна із запланованих зустрічей не зірвалася, її не перенесли на інший час. Литовська сторона працювала чітко як годинник і полтавці намагалися не відставати від них.


Автор: Роман Повзик
Наверхнаверх