logo
dollar
euro

Полтавська делегація у Литві продовжує працювати по питанням реабілітації військових

21:20 18.10.2017 eye 209
Полтавська делегація у Литві продовжує працювати по питанням реабілітації військових

З 16 лютого полтавська делегація медиків та волонтерів перебуває з офіційним візитом у Литовській Республіці. 18 лютого вони відвідали Вільнюський міський центр психічного здоров’я, санаторій "Тулпес" у місті Бірштонас та капеланів і військових психологів.

У делегації - представники Полтавського Батальйону Небайдужих Владика Федір та Наталія Гранчак, начальник відділу медицини катастроф та мобілізаційної роботи Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Володимир Мохначов та представниця Фонду "Унія 1219" Ольга Олексієнко, журналіст "Аналітичного центру розвитку громадянського суспільства" Роман Повзик.

Першою в програмі 18 лютого була зустріч з працівниками Вільнюського міського центру психічного здоров’я. Це невеличкий за розмірами, але важливий медичний заклад. Одночасно тут можуть лікувати всього 10 пацієнтів, і максимальний термін перебування кожного з них тут – 10 днів. Тут також проводиться консультаційна робота і міститься частина університетської кафедри. Працівники центру намагалися якомога більше розповісти про систему роботи закладу та дати відповіді на всі необхідні питання.

Санаторій
Наступним пунктом програми делегації стала зустріч з працівниками санаторію "Тулпес" у м. Бірштонас. Показувала полтавцям санаторій директор закладу Люція Патінскіене. Загалом у ньому працює 86 чоловік. Максимально можлива завантаженість закладу – 200 чоловік. Приблизно 30% людей приїздять сюди покращувати здоров’я за власним бажанням і оплачують обрані послуги. Решта – приїздить за направленням, і їх лікування фінансується медичною страховкою. Спектр послуг тут надзвичайно широкий.

 санаторії перебувала і депутат литовського Сейму та делегат ПАРЕ від Литви Беруте Весайте. Дізнавшись про перебування тут української делегації, вона прийшла до полтавців поговорити про співпрацю між нашими країнами в питаннях як реабілітації, так і економіки.

Останньою зустріччю 18 лютого став візит делегації до капеланів та психологів Міністерства охорони краю Литовської Республіки. Головний капелан Рімас Венсктус розповів про систему функціонування цієї інституції (священників у військових частинах), їх підготовку, роботу і проблеми, з якими стикається як він, так і його колеги. 

Полтавська делегація і медики санаторію
Окрім капелана на зустрічі були присутні і військові психологи. Вони розповідали про методики анкетування, які застосовують у війську, психологічних тренінгів, занять з подолання конфліктів.

На зустріч прийшов і головний військовий лікар Литовської Республіки Гінтаутас Беркевічюс, який відвідував Полтаву 18 грудня 2014 року і став одним з головних ініціаторів того, що двоє полтавців (а загалом 7 українських військових) полетіли у Литву на реабілітацію.


Автор: Роман Повзик
Наверхнаверх