logo
dollar
euro

Чи прозорі у Полтаві держзакупівлі в охороні здоров’я?

20:33 21.01.2018 eye 209
Чи прозорі у Полтаві держзакупівлі в охороні здоров’я?

23 січня у Полтавському обласному судово-медичному бюро експертизи відбулося відкриття тендерних пропозицій по закупівлі етилового спирту.

Коли ми говоримо про відкритість влади, то в першу чергу маємо на увазі, що планування і витрати бюджету повинні бути доступні кожній людині. Адже це наші з вами спільні кошти, які мусять іти на суспільно важливі цілі.

Коли ми говоримо про прозорість бюджетних процесів, то одне з найважливіших питань - тендери та перебіг державних закупівель. Інформація про конкурсну пропозицію з’являється на сайті органу влади, який проводить тендер, на сайті держзакупівель, а також на тематичних сайтах, наприклад, "ua-tenders.com" чи "Тендер Гід". Але це все було задовго до нового Закону "Про здійснення державних закупівель", який демократизує і гуманізує ці процеси. У 2014 році вперше кожна людина отримала право бути присутньою під час розкриття тендерних пропозицій і - що важливо - вести відеозйомку.

Наші експерти були присутніми під час конкурсних торгів в охороні здоров’я - останнім часом у Полтавській області вони трапляються рідко. Предмет торгів - етиловий спирт, 96%, 13300 флаконів. У тендері брало участь 5 фармацевтичних компаній: ТОВ "Полтавафарм", ТОВ "Біонік", ПП "Фарм-Інвест", ТОВ "Тотус-фарм" та ТОВ "Медасепт". Цінові пропозиції подавали упритул до 10:00 23 січня, а вже об 11:00 почалося розкриття. Строк поставок - до 31 грудня 2015 року. Такий довгий період між торгами і поставкою флаконів зі спиртом обумовлений тим, що подібні речовини можна (і краще) поставляти частинами - інакше вони втратять якість.  

Коли представники нашої організації увімкнули камеру, ніякого спротиву їм не чинили, і зйомка пройшла майже відмінно. Переглянути короткий звіт можна на Youtube.

Раніше спостерігалася одна негативна тенденція: оголошення про тендери не завжди розміщали навіть на сайтах замовників. Тепер же варто визнати, що крига скресла і, можливо, незабаром тендери перестануть бути чимсь незрозумілим і закритим до широкої громадськості.


Автор: Катя Кролевська
Наверхнаверх