logo
dollar
euro

Письменник Павло Коробчук у Полтаві втілився у розстріляного поета

3:11 20.01.2018 eye 285
Письменник Павло Коробчук у Полтаві втілився у розстріляного поета

Спеціально для проекту "Встол" один з найяскравіших поетів свого покоління прочитав вірш Майка Йогансена "Я знаю: я загину".

За задумом ініціаторів відеопоетичного проекту, під час прочитання віршу Йогансена київський письменник Коробчук перебуває серед людей. Але водночас він – самотній, і відчуває, що незабаром на нього чекає смерть. Щоразу камера фіксує Павла все ближче і ближче.

Місце зйомок – район Поділ Полтави, де 13 грудня пройшла презентація прозової збірки Коробчука "Священна книга гоповідань".

Вірш "Я знаю: я загину" 25-літній харківський письменник, виходець із Латвії, Майк Йогансен написав у 1920 році. Через 17 років поета розстріляли за сфабрикованою справою "як учасника антирадянської націоналістичної організації". Йогансен – один з представників "Розстріляного Відродження".

Майк Ĭогансен (фото – timeua.info)

Проект "Встол" спрямований на висвітлення творчості не надто відомих у наші дні, але дуже талановитих, геніальних поетів. Над створенням випуску працювали два учасника "Magnum Opus" – Денис Стерн (ініціатор ідеї), Сергій Макаренко (дизайнер проекту), а також оператор Ірина Шишкова.

Павло Коробчук (фото – pinchukartcentre.org)
У якості мелодії використано композицію італійського неокласичного піаніста Людовіко Ейнауді.

До речі, місяць тому автори проекту були спеціальними гостями на триденному всеукраїнському фестивалі відеопоезії "СYCLOP" у Києві, де представили свої роботи і розповіли про "Встол".


Автор: Роман Повзик
Наверхнаверх