logo
dollar
euro

1 жовтня – Міжнародний день людей похилого віку

7:40 01.10.2013 eye 1994
1 жовтня – Міжнародний день людей похилого віку

Міжнародний день людей похилого віку щорічно відзначається в усьому світі 1-го жовтня.

Робиться це з ініціативи Генеральної Асамблеї ООН, яка прийняла відповідну резолюцію  14 грудня 1990-го року. До цього День людей солідного і поважного віку стали відзначати спочатку в Європі, потім до його відзначення приєднались Сполучені Штат і до кінця 90-х років воно поширилося по всьому світу. В Україні з 1991 теж щорічно відзначається цей день. Крім того, з 2004 року в нашій державі 1 жовтня це й День ветерана.

Кожна десята людина на планеті похилого віку. В Україні – кожна п’ята людина старше 60 років. За даними Департаменту праці та соціального захисту населення Полтавської облдержадміністрації, на території проживає 367,5 тис. пенсіонерів за віком, 84,8 тис. ветеранів війни, 197,1 тис. ветеранів праці. Це приблизно третина населення, яка повинна бути забезпечена соціальними гарантіями.

Насправді, для більшість людей похилого віку в нашій державі так звані соціальні гарантії не гарантують ні достойної старості, ні адекватної медичної допомоги та лікування, ні, навіть, забезпечення найнеобхіднішим. Та й святковими заходами раз на рік охоплена лише незначна їх кількість. Вони не можуть подорожувати, не можуть купувати книжки, не можуть ходити в театри або на концерти. Владі в нашій державі, якого б кольору вона не була, треба, нарешті, навчитися визнавати правду і говорити її собі і людям. Може тоді щось і зрушить з місця в позитивному напрямку. Адже, тільки визнання реалій може бути покладене в стратегічне планування розвитку.

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх