logo
dollar
euro

Мамай хоче викликати у полтавців почуття провини за відсутність патріотизму?

14:51 30.09.2013 eye 1317
Мамай хоче викликати у полтавців почуття провини за відсутність патріотизму?

Більше доби полтавські слухачі радіо "Ера" були змушенні чи не кожної години слухати волання міського голови Олександра Мамая до "небайдужих" і завіряння, що "тільки спільними зусиллями ми подолаєм"...

Після такого вступу, якось дуже нелогічно, заявив, що раніше підняті тарифи таки відмінені і не забув нагадати, що в Кременчуці тарифи набагато вищі за полтавські. І ще наполягав, що його "численні зустрічі та обговорення з громадою показали: більшість полтавців турбує ситуація у сфері житлово-комунального господарства". Коротше кажучи, Мамай залишився при своїй думці.


Звичайно ж, більшість полтавців давно турбує ситуація з комуналкою, але, напевно, не в тому сенсі, як це собі нафантазував пан Мамай. Як ми вже не раз писали, більшість полтавців нарікають на те, що десятиріччями отримують в дуже урізаному вигляді послуги, задекларовані договором з комунальними підприємствами, яким сплачують гроші. Багато полтавців, особливо пенсіонерів, нарікають на  те, що комунальний тягар є для них непосильним через малі пенсії  та зарплати.

Якби пан Мамай насправді багаторазово спілкувався з громадою, він би знав про претензії  городян до кількості та якості комунальних послуг в місті. Насправді, якось і не пригадуються його зустрічі із звичайними людьми, спеціально не підготовленими для спілкування із посадовцем. Якщо такі й намагалися поділитися з ним наболілим, він швидко "обрубав" ці намагання. Ніхто навіть не спробував пояснити мешканцям міста економічну обґрунтованість підвищення цін на комірне. Чому, наприклад, на два однакові будинки розраховані різні платежі? Чому за даними Мінгеріонбуду рівень відшкодування затвердженими у Полтаві тарифами фактичної собівартості обслуговування будинків становить 72,5 %, а міська влада зібралася підвищувати вартість комірного не на 27,5%, а, в деяких випадках, майже в три рази? Навряд чи чиновники з Мінрегіонбуду вигадали такі цифри. Вірогідно, Полтавська влада переконливо не довела, що послуги міських комунальників коштують в середньому вище 96 копійок з ПДВ за обслуговування 1 кв.м. житла – саме такою задекларована по Полтаві фактична собівартість послуг.

Що ж до того, що у Полтаві тарифи найнижчі, то з цим можна посперечатися. Зокрема, за даними Державної інспекції України з контролю за цінами на 31.07 3013 року, тарифи для населення з утримання житла за 1 квадратний метр загальної площі становили:

- для багатоповерхових будинків (7-9-поверхових), обладнаних ліфтами, від 0,52 грн. у Хмельницькій області до 14,91 грн. – у місті Києві (28,67 рази);

- для багатоповерхових будинків (5 поверхові), без ліфтів від 0,18 грн. – у Івано-Франківській області до 3,58 грн. – у Вінницькій (19,9 рази);

- для одноповерхових будинків від 0,10 грн. у Харківській області до 10,79 грн. – у Запорізькій (107,9 рази).

Не все по 2,70 грн. і в Кременчуці. І, до речі, Антимонопольний комітет прийняв рішення оштрафувати управляючі компанії цього міста, в тому числі й за завищені тарифи. І чи може взагалі Полтава "тягатися" з Кременчуком щодо платоспроможності населення? У загальному доступі на сайті Головного управління статистики у Полтавській області можна знайти цікаві цифри, які наочно характеризують відмінність двох міст. Зокрема, середня заробітна плата у Кременчуці у січні-червні поточного року становила 3343 грн., а у Полтаві –2948 грн. Хоча це – тільки "середня по палаті температура". Насправді,  переважна більшість полтавців і половини тієї суми не отримує. Хай би мер зайшов, наприклад, в один із маркетів і запитав у молодих жінок–касирів і продавців і чоловіків-охоронців про їхню зарплату. Був би, напевно, здивований, що вона добре, якщо трошки більше 1000 грн. У Полтаві заборгованість із заробітної плати становить 6 743 900 грн., а в Кременчуці –  1 269 900 грн.

Пенсії у кременчужан теж вищі, ніж у полтавців. З 1 липня середній розмір пенсії в Кременчуці склав 1659,56 грн. Це один із кращих показників у Полтавській області. По області середня пенсія – 1381 грн., а по Україні – 1482 грн.

А ось субсидій для відшкодування витрат на житлово-комунальні послуги мешканці Полтави отримали менше, ніж кременчужани. У Полтаві з початку року субсидії призначили 5152 сім’ям, а в Кременчуці таких було 9231. Хоча у Полтаві на 1 серпня мешкали 294 748 людей, а у Кременчуці  -  225 709.

Добре, якби ще всі в Полтаві мали б роботу і пенсію. Однак, і ці цифри теж доступні, останнього місяця на 1 місце в області претендували 7 людей. І це тільки з зареєстрованих безробітних. У Полтаві ситуація не краще. А скільки людей вже впали у відчай шукаючи ту роботу?

Щоб у комунальників зросли доходи, напевно, варто подумати про те, щоб вони зросли і у тих, хто оплачує їхню роботу. А цього не відбувається. Отже, хоч полтавці й патріоти свого міста, однак, не побіжать вони до пана Мамая з проханням підняти комунальні тарифи. Адже добре розуміють, що пан Мамай не скаже мантру "тільки разом долаються всі труднощі", коли, не дай Бог, скрута прийде в дім когось із них.

І на останок трохи таблиць про тарифи по обласним центрах України.

ZITLO-01VODA-01

VODOVIDVEDENNYA-01

TEPLO-01


Наверхнаверх