logo
dollar
euro

Дві сільради хотіли пробачити своїм секретарям корупцію – прокуратура не дала

7:10 24.09.2013 eye 494
Дві сільради хотіли пробачити своїм секретарям корупцію – прокуратура не дала

У Машівському районі секретарі двох сільрад незаконно, без погодження сесією ради, виписали собі премії.

Зробили вони це в той час, коли тимчасово виконували обов’язки сільських голів. У лютому і квітні цього року постановами Машівського районного суду за результатами розгляду протоколів про адміністративні корупційні правопорушення обоє секретарів-порушників були притягнуті до адміністративної відповідальності. Тобто, суд визнав їх винними і призначив покарання у вигляді штрафу.

Як зазначає прокурор Машівського району Павло Петров, секретарів мали б звільнити із займаних посад відповідно до Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції". Проте, сесії сільських рад чомусь відхилили питання про звільнення порушників. Хоча, відповідно до вищезгаданого закону, особи, притягнуті до кримінальної або адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення, мали бути звільнені в триденний термін із дня отримання, в даному випадку – органом місцевого самоврядування, відповідного судового рішення, яке набрало законної сили.

Довелося втручатися прокуратурі. Головам сільрад, секретарі яких дозволили собі вільно розпоряджатися коштами громади, прокуратура внесла подання з вимогою усунути порушення чинного законодавства і,за результатами розгляду документів прокурорського реагування, протиправні рішення сесій були скасовані.


Наверхнаверх