logo
dollar
euro

У водянській школі на Полтавщині, де навчаються лише сорок п'ять дітей, створюють навіть відеокліпи

6:26 24.09.2013 eye 1471
У водянській школі на Полтавщині, де навчаються лише сорок п'ять дітей, створюють навіть відеокліпи

Майже рік тому одночасно з початком нового навчального року у Водянській загально-освітній школі 1-2 ступенів Чутівського району відкрили музичну студію "Ремікс Драйв".

Втілилася в життя мрія про це вчителя  цієї школи, музиканта, автора і виконавця власних пісень Валерія Шастуна. Керівництво учбового закладу знайшло необхідне приміщення, зробили ремонт, "начинили" студію необхідним обладнанням і почали працювати.

- Першими виконавцями, які спробували своє захоплення музикою і співом втілювати в життя, стали учениці тоді ще сьомого класу Надія Меркуце та Анюта Конюшенко, - розповідає Валерій Шастун. За цей час ми записали і виконали з дівчатами кілька пісень, зокрема "Мій рідний край", "Новорічна ніч", "Спасибі тобі, мамо" та інші. Це наші спільні роботи. Музику пишу я, а слова складаємо разом. А нещодавно ми записали і презентували на телебаченні свій перший відеокліп на ремікс відомої шкільної пісні "Чому навчають в школі".

Як пройшов творчий рік і які нові пісні готує молодий колектив, про це ми поспілкувалися з учасницями групи "Ремікс Драйв" Надією Меркуце, Анютою Конюшенко та їх керівником Валерієм Шастуном.

- Як проходила робота над створенням Вашого дебютного кліпу і чим запам’ятався рік спільної роботи?

Валерій Шастун: За цей час ми вже вcтигли записати шість аудіо робіт. А потім виникло бажання, щоб нас не тільки чули, але й побачили. На відео обрали популярну шкільну пісню, зробили її ремікс і провели зйомки. Ця тема нам дуже близька.

Надія Меркуце: Ми знімали кліп у нашій школі, мабуть разів тридцять співали при цьому пісню. Це наче здається легкою справою, а насправді виявилося все не так просто.

-  Де у вас уже були виступи, на яких сценах? І де ваші пісні можна почути?

Валерій Шастун: По-перше, це на обласному радіо. Ми із чутівського району тому виступаємо в районному будинку культури. У нас проводиться щорічний музичний фестиваль "Крила надії". У цьому році ми посіли перше місце.

Також вже кілька разів виступали в Полтаві в ТРЦ "Екватор", де дарували прихильникам свої пісні. Кожного разу ми презентуємо нову роботу. Нам доводиться весь час вчитися, чи то пісню ми записуємо, чи кліп. Десь щось побачили, додумали, обговорили, потім зробили висновки і маємо продукт.

- Дівчата, а рідним вашим кліп сподобався?

Анюта Конюшенко: Так, дуже сподобався. Мама моя його дивилася ще і ще.

- Валерій, школа у вас невелика, але дружня. Як вам вдається не маючи особливих можливостей поставити на такий  високий щабель творчу роботу з дітьми?

Валерій Шастун: Творчий потенціал наших вихованців дуже високий. Ми дуже любимо те, чим ми займаємося. Ми любимо співати, музику, поезію. Намагаємося створювати пісні і до відомих популярних свят (Новий рік, 8 Березня, День Матері). Дівчата приходять зі своїми ідеями, я допомагаю, вчителі інші. Ми постійно вдосконалюємо нашу музичну студію. Творчий процес відбувається і в технічному плані.

- Крім Анюти і Надії є ще талановиті діти у школі, які співають?

Валерій Шастун: Так. Обов’язково. Цим дівчатам підростає зміна. У нашій студії співають і діти з інших шкіл. Зокрема, це юна співачка Каріна Зебкало. Є у нас і талановитий новий учасник. Поки що це сюрприз. Тобто з’являються нові обличчя і голоси.

- А чи мрієте стати професійними співачками, дівчата?

Анюта Конюшенко: Ми зараз навчаємося у восьмому класі тому над цим ще дуже не замислювалися.

Надія Меркуце: Це у нас більше, як захоплення. Але будемо раді, якщо щось зміниться.

- А коли Ви почали співати і як це трапилося?

Надія Меркуце: Ми співаємо ще з молодших класів разом з однокласниками.

Анюта Конюшенко: Я також співаю з першого класу.

- Чи просуваєте ви свої роботи в інтернеті?

Валерій Шастун: Так. В інтернеті ви зможете побачити наш кліп. Ми також готуємо нашу нову сторінку, де будуть представлені і аудіо роботи. Хочеться зробити її якісною. І це ми зробимо обов’язково. Також ми плануємо зробити авторський концерт студії "Ремікс Драйв" у Чутовому в районному будинку культури.

- Після закінчення роботи над першим кліпом у музикантів виникає бажання створити щось нове, йти далі, як у вас з цим?
Валерій Шастун: Бажання безумовно є. У нас і пісні є, на які хотілось би також зняти відео.

-  Як ваші однолітки ставляться до того, що ви співаєте, виступаєте на сцені, знімаєте кліпи?

Надія Меркуце: Ми з усіма дружимо, спілкуємося.

Анюта Конюшенко: Вони всі дуже раді за нас.

- Що ж дякую за розмову, удачі вам, нових пісень і нових кліпів.Наверхнаверх