logo
dollar
euro

У День Полтави Мамай таки встиг на покладання квітів

9:46 15.12.2019 eye 791
У День Полтави Мамай таки встиг на покладання квітів

Із самого ранку вулицю, на якій живе полтавський міський голова, перекрили кілька десятків людей здебільшого поважного віку. Вони протестували проти підвищення комунальних тарифів, прийнятих з порушенням  законодавства 1 серпня поточного року.

Пікетувальники тримали у руках плакати – "Свято міста зі сльозами на очах", "Смачна гречка - гіркі тарифи". Люди, напевно, мали на увазі передвиборчу мамаївську гречку, адже після виборів потік безкоштовної "смачної гречки" до електорату вичерпався.

Мамаю, який мав їхати на святкові міські заходи, довелося таки, хоч зазвичай намагається цього уникати, вийти до обурених виборців і пообіцяти тарифи переглянути. Та, вочевидь, зробив це без усілякого задоволення, адже зазначив, що тарифи на послуги ЖКГ у Полтаві не переглядалися упродовж багатьох років і були найнижчими в Україні і, якщо люди хочуть, щоб в ЖКХ щось робилось, то треба платити ще більше, ніж запросив міськвиконком.

Мамай сказав, що навіть якщо підняти тарифи у двічі або в два з половиною рази, тарифи у Полтаві будуть найдешевшими. Тут він сказав неправду. У Сумах, наприклад, утримання 7-9 поверхівок коштує мешканцям 1,49 грн. за кв.м. (тарифи встановлені в 2012 році) і це покриває 100% витрат тамтешніх комунальників. Не визнав мер і те, що нові тарифи не передбачали збільшення кількості послуг, а тільки зростання ціни за те, що й раніше робилось через раз. Насправді, тарифні апетити міських комунальників не перевищують апетитів тільки київських колег.

Так, тарифи в обласному центрі не переглядались з 2008 року і, напевно, потребують корегування. Однак, мер забув пояснити, чому люди десятиріччями не отримували за свої гроші й половини з тих послуг, за які платили. Наприклад, переважна більшість полтавців зможуть з чистим серцем поклястися, що від послуги комунальників з дератизації будинків, за яку люди регулярно платять, протягом довгих років не постраждала жодна миша.

Олександр Мамай від виборців таки втік, не вислухавши і половини того, що б полтавці хотіли донести до обраного мера. І таки встиг на традиційне покладання вінків і квітів на Меморіалі Солдатської Слави та мітинг, присвячені 70-річчю визволення Полтави від фашистських загарбників, Дню партизанської слави та Дню міста. Віддав, так би мовити, данину пам’яті визволителям Полтави та полеглим у роки війни землякам... З живими якось не складається.


Наверхнаверх