logo
dollar
euro

На Полтавщині впіймали хабарника-чиновника від медицини

10:39 20.09.2013 eye 585
На Полтавщині впіймали хабарника-чиновника від медицини

Не зважаючи на затверджений розлогий план заходів щодо запобігання корупції на 2013 рік Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації, ганебні випадки вимагання хабарів чиновниками від медицини, все ж таки зустрічаються.

Так, співробітники УСБУ в Полтавській області спільно з прокуратурою та слідчими УМВС України  в Полтавській області викрили протиправну діяльність голови однієї з медико-соціальних експертних комісій в Полтавській області, який вимагав та одержав неправомірну вигоду.

Посадовець, зловживаючи службовим становищем, вимагав від полтавця гроші за продовження терміну дії групи інвалідності на 3 роки. Цікаво, що чоловік не хотів нічого незаконного - мав повне право перебувати в статусі інваліда протягом цього терміну.

18 вересня оперативники піймали хабарника «на гарячому» під час одержання 3000 грн. Цього ж дня посадовцю повідомлено про підозру у скоєнні злочину передбаченого ч.4 ст. 368 Кримінального кодексу України, повідомила прес-група УСБУ в Полтавській області.

До речі, учора на своїй сторінці в Facebook член Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування фактів порушення законодавства України при здійсненні державних закупівель, неефективного використання державних коштів та зловживань службовим становищем з боку посадових осіб Міністерства охорони здоров'я України, інших державних підприємств, установ та організацій у сфері охорони здоров'я та фармацевтичної галузі Тетяна Донець зазначила, що комісія підготувала звіт про результати роботи. «Фактів, достойних розслідування, набралося на 112(!) сторінок. Крім того, чимало рекомендацій – тобто порад щодо покращення ситуації (там само)»,  - пише нардеп. І вчора цей звіт підписали 11 з 13 членів комісії. Однак, до вечора 4 члени-«регіонали», начебто, передумали. Тетяна Донець припускає, що, можливо  в сесійну залу Верховної Ради буде винесено питання про продовження роботи ТСК.

Таким чином, розслідувати можна роками, зате не доведеться приймати конкретні рішення. І скількома ж фактами зловживань у сфері медицини можна буде його поповнити – порахувати важко!


Наверхнаверх