logo
dollar
euro

Автоматичне відшкодування ПДВ з бюджету здійснюватиметься протягом 11 днів

7:04 20.09.2013 eye 602
Автоматичне відшкодування ПДВ з бюджету здійснюватиметься протягом 11 днів

Автоматичне бюджетне відшкодування податку на додану вартість запроваджено починаючи зі звітності з ПДВ за січень 2011 року. Переваги такої форми проведення відшкодування очевидні.

По-перше, проведення автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість здійснюється протягом 26 днів. Камеральна перевірка суб’єктів господарювання, які відповідають критеріям сумлінності, проводиться упродовж 20 календарних днів, наступних за граничним терміном отримання податкової декларації. До 3 днів скорочено строки надання органу Держказначейства України висновку із зазначенням суми, що підлягає автоматичному відшкодуванню з бюджету. А з 1 січня 2014 року камеральні перевірки податкової звітності платників з позитивною податковою історією буду здійснюватися протягом 5 календарних днів. Відповідно, автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ здійснюватиметься протягом лише 11 днів.

По-друге, відбір підприємств щодо відповідності критеріям, що дають право на автоматичне бюджетне відшкодування, визначеним у п. 200.19 ст. 200 Податкового кодексу України, здійснюється спеціальним програмним забезпеченням. Отже, обсяг сум ПДВ, який може бути повернуто в автоматичному режимі, залежить виключно від відповідності платників податків таким критеріям.

Основною причиною невідповідності платників податків таким критеріям є низький рівень середньої заробітної плати. Так, наприклад, по деклараціях з ПДВ за червень 2013 року по 26 платниках зафіксовано невідповідність лише за цим критерієм, що складає 47,3% від загальної кількості платників, які задекларували бюджетне відшкодування ПДВ, та не отримали право на автоматичне його повернення. Тобто, 26 платникам області залишилося зробити тільки один крок – підвищити зарплату своїм працівникам.

У разі приведення показників господарської діяльності у відповідність до чітко визначених критеріїв, які надають право на отримання бюджетного відшкодування ПДВ, платники податків можуть бути впевненими у своєчасності бюджетного відшкодування ПДВ, інформує головне управління Міндоходів у Полтавській області.

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх