logo
dollar
euro

Полтавці стали бронзовими призерам чемпіонату Європи

13:26 18.09.2013 eye 472
Полтавці стали бронзовими призерам чемпіонату Європи

Днями у місті Гера (Німеччина) відбувся чемпіонат Європи з латиноамериканського секвею серед професіоналів.

Дисципліна латиноамериканського секвея або, як його зараз часто називають, шоу, є однією з найбільш цікавих і видовищних в танцювальному світі. Україну і, зокрема, нашу область на змаганнях найвищого рангу представляла танцювальна пара з Полтави у складі Дмитра Росенка та Наталії Гранько. Наші спортсмени виступили з великим успіхом, посіли почесне третє місце і здобули бронзові нагороди. Це значний крок вперед земляків після чемпіонату світу в США, де вони були дев’ятими. Повернувшись зі змагань Дмитро та Наталія люб’язно поділилися враженнями від європейського форуму.

- Насамперед вітаю Вас з вдалим європейським дебютом. Розкажіть, будь ласка, про хід змагань у Німеччині, і як ви оцінюєте свій виступ там?

Дмитро Росенко: Дякуємо за теплі слова. Так, ми вперше брали участь у чемпіонаті Європи з латиноамериканського секвею серед професіоналів, дуже приємно були вражені організацією форуму, все пройшло на найвищому рівні, ми не відчували жодного дискомфорту, учасники були дуже сильні, глядачі тепло сприймали і підтримували усіх учасників, відчувалося, що публіка серйозно розбирається у спортивних танцях. Ми посіли третє місце і здобули бронзові нагороди. Це досить пристойний результат для нашої пари і для України загалом. Як дебютанти цих змагань, результатом ми задоволені. Навіть для нас це  було дещо приємною несподіванкою. Завжди є якісь сумніви, але у день виступу ми намагалися не думати про результат, не хвилюватися. Ми тільки хотіли якнайкраще показати наш танець. Потім дізналися, що пройшли до фіналу, зраділи і потім, коли було нагородження, і судді відкрито голосували, ми розуміли, що маємо бути десь третіми-четвертими. Але хвилювання залишалося до останнього. І згодом, коли вже назвали нас третіми, то емоції лилися через край.

Наталія Гранько: Просто система оцінювання була така, з якою ми раніше не стикалися. Було як у фігурному катанні, оцінки за техніку і за артистизм. Я перший раз бачила такі цифри тому навіть після того, як нам виставили оцінки, ми ще не розуміли все до кінця. Мені навіть пара, наш суперник, підійшла і сказала, що ми скоріше за все будемо треті. Так воно, на щастя, і сталося.

Дмитро Росенко: Ми побачили, що у нас є оцінки 6,0 і 5,9. Було дуже приємно.
 
Наталія Гранько: Нам, до речі, італійка поставила 6,0 і віддала навіть перше місце. І в деякій мірі образливо, що Украна і Росія відсудили нас гірше за всіх. Вони чомусь нам бажали тільки п’ятий результат.

Дмитро Росенко: Я можу додати, що ми менше хвилювалися, перед чемпіонатом світу я вважаю, ми були на піці своєї форми. А тут ми просто розслабилися і розуміли, що не завжди все залежить від нас. Є ще багато інших різних нюансів. Просто треба танцювати і отримувати задоволення.

Наталія Гранько: Дуже приємно було танцювати на цих змаганнях. Вони проходили дещо в іншому форматі, ніж попередні. Ми виступали на сцені, де глядачі сиділи не по колу, як зазвичай, а тільки на одну сторону, як в театрі або на концерті. Зал підтримував абсолютно усіх.

Дмитро Росенко: Я хотів відзначити ще той факт, що у Німеччині досить таки цікаво розподіляються змагання. Організатори не завжди проводять їх там, де вони хочуть. А цим займаються спеціальні люди в державі, які і обирають місця для проведення. Зокрема, ці люди піклуються, щоб мешканці невеличкого міста Гера постійно культурно розвивалися і отримували насолоду від виступів кращих європейських танцювальних пар. А щодо організації, якості паркету, світла, звуку та іншого, то рівень був зовсім не провінційний, а найвищої світової якості.

- Ви дуже серйозно готувалися до чемпіонату Європи. Були на зборах у Ялті?

Наталія Гранько: Так, у нас пройшов серйозний підготовчий період у Ялті. Це були всеукраїнські збори. Там із нами працювали 9 українських педагогів. Було дуже багато учасників, близько сотні пар. Все пройшло дуже насичено, продуктивно.

- Ту програму, що Ви показували, коли її задумали і як довго готували?

Наталія Гранько: Бувають різні поштовхи для створення нового номеру. Хтось відштовхується від режисури та ідеї, хтось – від від музики в першу чергу. І хоче її втілити у танці. У нашому випадку Діма знайшов дуже хорошу музику. І його осяяла ідея передати її в танець.

Дмитро Росенко: Так. Дуже важливо відчути натхнення. Цим ми мабуть і відрізняємося від просто спортсменів. У нас це ще і мистецтво. І спорт. Головне упіймати свою музу і намагатися не прогавити шанс і щось з нього створити.

- Скільки було учасників і як виступили ваші колеги з України?

Дмитро Росенко: Цей чемпіонат Європи вперше був відкритим. З кожної країни мали право брати участь не одна пара. Приємно були вражені, що до фіналу пробилися одразу три пари з України. У підсумку українські пари посіли третє, четверте та п’яте місця. Ми задоволені тим, що випередили наших колег-співвітчизників із Савастополя, бо вони спеціалізуються і танцюють тільки шоу-програму. У них є театр бального танцю, вони дуже досвідчені у цьому виді програми. І з ними дуже важко змагатися. Сподобався виступ пари з Росії. У них завжди якісні номери. Партнер там є режисером. Він закінчив відповідний вищий учбовий заклад. У них виступи формуються з точки зору режисури. І вони дуже насичені акторською майстерністю. Це також дуже важлива риса. Фіналісти були дуже сильними. Загалом було 15 пар. Чемпіонат Європи відбувся, все вдалося.

- Скажіть, а у Полтаві можливо створити театр бального танцю?

Дмитро Росенко: Можливо. Для цього потрібно бажання. Мені б хотілося, щоб усі полтавські танцюристи і педагоги були більш відкритими. На сьогодні все відбувається у всіх окремо. В інших містах люди більше обмінюються інформацією, частіше спілкуються. Це дуже важливо. Відповідно і парам стає легше, бо вони обмінюються досвідом, коли бачать суперників і це їх тільки розвиває.

Наталія Гранько: Хочу додати, що така ідея створення театру у нас була. Можливо все це і реально.

- У цьому має бути зацікавлена і місцева влада?

Дмитро Росенко: Звичайно. Є багато питань тут. Але дійсно ідея у нас є і можливості, щоб її втілити в життя.

- Які у вас наступні серйозні змагання?

Наталія Гранько: На черзі у нас Росія (Тюмень). Там вперше відбудеться турнір із призовим фондом в мільйон євро. Це для танців дуже багато. Потім – Англія. Там будемо брати уроки. А потім у Лондоні – турнір «International» світової серії. Турнір дуже важливий і відповідальний. І ми до нього серйозно готуємося.

- Уроки у кого будете брати?

Наталія Гранько: Уроки беремо у викладачів, яких замовляємо завчасно. Цього разу це буде фахівець з Данії. Він зараз працює в Англії.

- А стосовно нової програми, коли ваші прихильники зможуть її побачити у вашому виконанні? Муза вже зійшла?

Дмитро Росенко: Так. Ідеї вже є. Але я ще не до кінця бачу те, що буде остаточно. У мене ще є деякі питання. Ми будемо відштовхуватися від того і дивитися в наш графік, коли будуть відбуватися новий чемпіонат світу і Європи з шоу, і тоді ближче до змагань підготуємося.

- Дякую за розмову і успіхів вам.

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх