logo
dollar
euro

Мешканцям Лубен на день міста подарували кінно-спортивне свято

7:04 17.09.2013 eye 1642
Мешканцям Лубен на день міста подарували кінно-спортивне свято

Місто над Сулою і його мешканці вже давно не спостерігали великих концертів, артистичних шоу-програм, виступів відомих майстрів сцени.

Гадаю, майже, кожен з лубенців мріяв, хоч один раз у житті відвідати свято грації та шику, поринути у незабутній світ приємних і радісних емоцій. І ось, нарешті, це сталося - вперше у місті з нагоди 1025-річчя Лубен та до Дня фізичної культури і спорту, за підтримки торгівельної марки "Гармонія", на стадіоні "Торпедо" відбулися кінно-спортивні змагання.

Спочатку всіх присутніх, яких зібралося на свято декілька тисяч, привітали міський голова Лубен Олександр Грицаєнко, народний депутат України Володимир Пилипенко і головний організатор змагань, директор ТОВ "Лубенський молочний завод" Володимир Дорош, який нещодавно очолив Федерацію кінного спорту області.

Далі були самі змагання – конкур, про які детально розповіла численним глядачам головний суддя змагань Марина Матвійчук із Кременчука. На конкурному полі вершник на коні повинен пройти заданий маршрут і здолати встановлені на ньому перешкоди, які складалися з окремих дерев’яних частин. Першим етапом змагань був 90-сантиметровий конкур.

Гучними оплесками зустрічали глядачі у виконанні власників коней з різних куточків України – Анни Янковської, Марини Матрос, Олексія Івахненка, Ігоря Луцкевича, Лізи Павлової, Юрія Любич, Дениса Луцкевича, Тетяни Капліної, Євгена Онанко, Олега Штанько, Віталія Сеха, Владислава Панасенка, Олега Штанько, Марини Саранчі, Олени Лукіної, Владислав Панасенко, Олександра Дмитрова, Анатолія Деркача, Олени Лукіної та інших – загалом 43 учасники змагань. Вони виконували вправи верхи на своїх  конях: "Оренбург", "Віртуоз", "Джованні", "Масяня", "Хабіб", "Ораторія", "Абай", "Глорія", "Орфей", "Глюкоза", "Райка", "Мельбурн", "Троя", "Кадет", "Зефір", "Разбой", "Олімп", "Венера", "Сільвер Грей", "Лабай" та інші.

кінний-спорт2
До речі, організатори змагань зробили все можливе для якісної атрибутики конкурнового поля – були виставлені зелень, квіти, декоративні відкоси, архітектурні та декоративні форми. А самі вершники на своїх скакунах були вдягнені у яскраві рединготи.

На другому етапі змагань були стрибки через перешкоду висотою 110-130 сантиметрів, де виступали спортсмени більш високого рівня. А після їх виступів – справжнє мистецтво: показові виступи майстрів з виїздки кюр (коли кінь майстерно виконує справжні танцювальні па з вершником на спині – це вражає). До речі, в хорошому кюрі пара (спортсменка і кінь) разом повинні танцювати під музику легко, естетично і гармонічно. Саме це продемонструвала майстер спорту України Олена Гармаш із Сум. На коні на прізвисько "Султан" вони разом продемонстрували дисципліну, елегантність, ефектні рухи, артистизм, за що численні глядачі оваціями сприйняли їх виступ.

Далі був найвищий рівень змагань - "Гран-Прі", в яких повинні виступати справжні майстри своєї справи з усієї України. Головне у цьому – гармонія між конем і вершником. У цих змаганнях брали участь найсильніші учасники. Серед них і нещодавно створений та вже багатьом відомий лубенський кінно-спортивний клуб "Фаворит", засновником якого є Володимир Дорош. 

кінний-спорт3
На старт вийшло всього чотири спортсмени, які повинні без помилок здолати маршрут із численними перешкодами висотою 130 сантиметрів. Переможцем престижних змагань став Ігор Луцкевич із лубенського КСК "Фаворит", який зі своїм конем "Лабаєм" пройшов всю заплановану і складну дистанцію вчасно і без помилок. Друге місце посів син переможця Вадим Луцкевич на коні "Джованні", а "бронзу" виборов полтавець Володимир Розсоха на коні "Сільвер Грей".

Переможці та призери отримали медалі, кубки, призи, грамоти від спонсорів змагань. Зазначу, що організатори, учасники і глядачі цього новоствореного спортивного дійства залишилися задоволеними дебютним кінним святом в Лубнах. Щодо самого трав’яного газону стадіону "Торпедо" в Лубнах, то воно не дуже постраждало від коней. Але наступного дня після несприятливих погодних умов великими вантажними авто воно було понівечене…


Наверхнаверх