logo
dollar
euro

Формальдегід та пил забруднюють повітря Полтави

13:48 16.09.2013 eye 1709
Формальдегід та пил забруднюють повітря Полтави

Лабораторія Полтавського центру з гідрометеорології систематично спостерігає за рівнем концентрації шкідливих домішок в атмосферному повітрі Полтави.

Згідно даних центру, в серпні з відібраних та проаналізованих 1615 проб повітря по 10-ти контрольованим інгредієнтам  у 2,4% випадків відзначалось перевищення гранично допустима концентрація (ГДК). Зокрема, із загальної кількості проб відмічено 39 випадків з перевищенням діючих норм максимально разової ГДК: по пилу - 14%, по оксиду вуглецю та формальдегіду - 4% проб. По решті інгредієнтам перевищень ГДК не виявлено. Середньомісячні концентрації забруднюючих речовин в цілому по місту перевищувала допустимі рівні по формальдегіду в 2,7 рази, по пилу – в 2 рази та по діоксиду азоту – в 1,25 рази. Перевищення максимально разових концентрацій шкідливих домішок ГДК становили: по пилу та оксиду вуглецю в 1,6 рази, по формальдегіду в 1,9 рази.

Отже, пил та формальдегід – основні забрудники повітря обласного центру.  Однак, це проблема не тільки для Полтави, а й для усіх українських міст. Більше того, Полтави немає у списку найзабрудненіших. Однак, це не заспокоює. Не надто приємно усвідомлювати, що на кожному кроці щось або хтось, хай і в ненасильницький спосіб, вкорочує тобі життя.

Навіть вже неможливо пригадати, коли наші дороги ретельно чистили, поливали. А між тим, науковці стверджують, що дороги – основне джерело пилу в наших містах. Нічого корисного, звичайно, в пилу немає. В ньому збираються, наприклад, засохлі частки випорожнень тварин, глина тощо. Численні автівки, автобуси, тролейбуси піднімають його, вітер підхоплює і ось вже ми дихаємо пилом не тільки на вулиці, а й у помешканнях.

Формальдегід – ще більш неприємна штука. Він є канцерогеном, може викликати у людей кашель, подразнення очей, нежить і серйозні прояви алергії, у тому числі і на шкірі. Шукати джерела його викидів мають не метеорологи, а служби санепідстанцій та екологічні. Та, власне, відомо, що джерелом формальдегіду є автотранспорт, який їздить на метані. А це – переважна більшість громадського транспорту. Крім того, колись під час виготовлення асфальту застосовували речовини, які містять формальдегід. Можливо, він випаровується під дією сонця. В усякому разі, відомо, що влітку його концентрація в повітрі більш висока. Є ж в народі така приказка: дешева рибка – погана юшка. От так і з нашими автівками. Економлячи, їх переводять на метан, а він насичує повітря шкідливим формальдегідом і від цього страждають і самі "економісти".

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх