Психологи вважають: марно постійно сварити дітей за використання непристойних слів або забороняти вимовляти їх. Це зробить лайку ще більш привабливою в очах дитини.
Вони радять:
- Поясніть дітям, що люди використовують лайку лише у крайньому разі, коли від відчаю їм вже бракує сил і слів.
- Стежте самі за власною мовою.
- Якщо дитина запитує про значення того чи іншого лайливого слова, не слід уникати відповіді. Постарайтеся так пояснити дитині значення слова, щоб їй самій не захотілося його вживати. У крайньому разі скажіть, що слово настільки огидне, що ви не можете вимовити його вголос.
- Якщо дитина цікавиться, чому люди вживають такі слова, скажіть, наприклад, що так говорять люди нестримані й невиховані, коли хочуть образити або розсердити іншу людину.
- Якщо дитина спіймала на "нехорошому" слові вас, є сенс вибачитися перед нею, сказати, що, на жаль, вам не вдалося стриматися, ви вчинили погано. Дайте їй зрозуміти, що щиро жалкуєте про це, що зблизить вас, а надалі, звичайно, намагайтеся тримати себе в руках.
Якщо підсумувати сказане, батькам не варто лякатися лайливих слів, застигати в шоці, почувши їх від дитини, не варто заперечувати їх існування. Краще просто дати зрозуміти: "Я знаю про існування і значення цих слів, але мені вони не подобаються". Нехай вона зрозуміє, що лайливі слова, особливо якщо вони лунають на чиюсь адресу, ображають і принижують людину.