logo
dollar
euro

У Семенівці думали, як боротися з дитячою злочинністю та обговорювали шкільну оптимізацію

10:24 15.12.2019 eye 383
У Семенівці думали, як боротися з дитячою злочинністю та обговорювали шкільну оптимізацію

У Семенівському районі Полтавської області склалася тривожна ситуація: за 8 місяців скоєні 20 злочинів за участю дітей.

Район посідає одне з перших місць за рівнем правопорушень серед неповнолітніх. В основному діти скоюють крадіжки.

Про це йшлося на вчорашньому засіданні ради директорів загальноосвітніх закладів за участю голови Семенівської райдержадміністрації Валерія Книша. Проаналізувала стан дитячої злочинності Вікторія Копорх, оперуповноважена кримінальної міліції у справах дітей райвідділу внутрішніх справ. Вона зазначила, що на злочин дітей штовхають різні життєві ситуації. Є родини, в яких крадіжки вважаються нормою життя, є й діти, які змушені якось виживати, бо батьки не належним чином виконують батьківські обов’язки. Тому і методи впливу на різних дітей є різними.

Члени Ради директорів зійшлись на думці, що індивідуальна робота із дітьми, а особливо із їх батьками є найбільш дієвим методом попередження дитячої злочинності. Прийняли рішення розробити графік відвідування дільничними інспекторами та представниками кримінальної міліцією у справах дітей загальноосвітніх закладів та родин, у яких виховуються діти із групи ризику.

Жваве обговорення викликало наступне питання порядку денного – оптимізація освітньої галузі. Начальник відділу освіти, молоді та спорту Людмила Лопата детально проаналізувала стан наповнення шкіл, надала інформацію про аналіз якості знань учнів. Зазначила, що в районі 7 навчальних закладів, у яких навчаються менше 30 учнів. Кожна з цих малокомплектних шкіл на своє утримання потребує не менше 500 тис. грн. Переважна більшість коштів, виділена на ці навчальні заклади, йде лише на заробітну плату педагогам та оплату енергоносіїв. Керівник районної освіти зазначила, що у малокомплектних школа неможливо створити належні умови для навчання та творчого розвитку дітей. Керівництво району вважає, що оптимізація шкіл – вимога часу. Однак наголошує, що лише громада має право прийняти рішення про закриття школи. Наприклад, у Вереміївці депутати сільської ради не проголосували за закриття школи.


Наверхнаверх