logo
dollar
euro

На Полтавщині продовжують боротися з нелегальними перевізниками

9:30 14.09.2013 eye 386
На Полтавщині продовжують боротися з нелегальними перевізниками

Управлінням Укртрансінспекції в Полтавській з початку року спільно з підрозділами ДАІ, ДСБЕЗ, прокуратури та проведені 194 спільних рейдових перевірок.

Під час них на нелегальних перевізників складено 613 актів про порушення транспортного законодавства при здійсненні перевезень (78% до загальної кількості), винесено 628 постанов (82% до загальної кількості) на загальну суму 856640 грн. (85% до загальної суми), нелегалами сплачені штрафи в сумі 785484 грн. (91,9%). Про це йшлося вчора на нараді в облдержадміністрації, яку провів заступник голови Віктор Шадчнєв.

Цього року в області активізувалася робота із звільнення  ринку перевезень від  нелегалів: на 210% зросла кількість винесених постанов про накладання штрафних санкцій і на 195% збільшилась їх сума. До державного бюджету перераховано на 151% більше грошей від порушників.

Однак, як зазначив заступник начальника УДАІ області Ігор Палієнко наразі, через прогалини в законодавстві, ДАІ та й інші служби, які причетні до боротьби з нелегальними перевізниками, не можуть кардинально вплинути на ситуацію. Транспортний засіб, який перевозить пасажирів нелегально може мати ліцензію. Якщо ліцензії немає, то зазвичай на запитання працівників ДАІ водій пояснює, що підвозить знайомих і всі пасажири це підтверджують. Отже, все що можуть зробити правоохоронці в цьому випадку – проводити профілактичні заходи в межах своєї компетенції, зокрема, перевірити технічний  стан транспортного засобу, наявність відповідних документів тощо.

Ігор Васін, заступник директора Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації поінформував про роботу щодо легалізації перевізників шляхом участі у конкурсах при облдержадміністрації з визначення пасажирських перевізників на внутрішньообласних маршрутах, про готовність надавати всіляку допомогу та підтримку тим нелегальним перевізникам, які матимуть бажання здійснювати свою діяльність в правовому полі.

У підсумку учасники наради наголосили, що вживатимуть всіх можливих заходів щоб не дати можливості працювати перевізникам, порушуючи законодавство України, та створювати небезпечні умови перевезень пасажирів.


Наверхнаверх