logo
dollar
euro

Громада Червоного Шляху розповіла про свої біди із закриттям школи комісії Міносвіти. Реакція чиновників поки що невідома

19:03 13.09.2013 eye 489
Громада Червоного Шляху розповіла про свої біди із закриттям школи комісії Міносвіти. Реакція чиновників поки що невідома

13 вересня відбулися збори територіальної громади селища Червоний Шлях, що знаходиться в межах Полтави.

Громада вже тривалий час протестує проти закриття місцевої початкової школи – філії ЗОШ №12. У зборах взяв участь народний депутат Юрій Бублик.  Цього дня до Полтави прибула інспекційна комісія Міністерства освіти і науки України. Це була реакція на депутатський запит Юрія Бублика, озвучений 6 вересня з трибуни Верховної Ради.

З батьками учнів закритої школи зустрілися представники Міносвіти на чолі з головою інспекційної комісії Тетяною Марченко і, нарешті, прийшли представники міської влади – очільниця відділу освіти Наталія Дорохова та її заступники. Комісія, до складу якої входять двоє представників міністерства та працівник Полтавського обласного управління освіти, оглянула  школу, з якої були вивезені усі речі, в тому числі й придбані на кошти батьків. Один із членів інспекційної комісії привселюдно заявив, що будівля цілком придатна для навчання, особливо якщо провести ще й ремонт. Грибка на стінах приміщення інспектор також не побачив, хоча про це постійно говорить голоова міськради Олександр Мамай та його заступники.

Зустріч із чиновниками відбулась в напруженій обстановці. Обурені батьки нарешті мали змогу поставити очільниці міської освіти наболілі запитання. Окрім подальшої долі початкової школи, їх хвилюють ще й проблеми старших дітей, які змушені їздити на навчання в школу № 12 на полтавський Поділ. Так званий "шкільний автобус" постійно ламається, їздить не за розкладом, батьків змушують наперед платити гроші за проїзд в ньому. Батьки також розповіли представникам інспекційної комісії, що в основному приміщенні ЗОШ №12 не найкращі умови для навчання їхніх дітей. Там не вистачає приміщень, адже додалося три класи і тепер діти змушені ходити на "нульові" уроки, які розпочинаються о 07:40, а ще годину треба їхати через усе місто. Стан більшості класних кімнат там не кращий, ніж у закритій початковій школі, адже основне приміщення, і філія збудовані в один і той самий час. Сама школа перебуває у комунальній власності міста, але батьки учнів самостійно ремонтували приміщення, купували меблі.

Народний депутат України Юрій Бублик під час зборів сказав: "Чому люди повинні мовчати? Наступного року влада закриє дитячий садок у мікрорайоні, мотивуючи це тим, що "так економніше", а десь в іншому куточку міста є недоукомплектовані групи в дитсадках. Дякувати силі духу і волі цієї громади, інформація про школу дійшла до Києва. Від полтавської влади постійно лунає брехня. Міський голова Мамай заявляє, що жодну школу у Полтаві не буде закрито. В облдержадміністрації кажуть, що початкову школу закрили зі згоди батьків. Це брехня! Жодних перемовин із батьками чи громадських слухань не було. Під тиском на одній із зустрічей міський голова Полтави погодився повернути вкрадене зі школи. Зі свого боку, я зобов'язався долучитися до ремонту, зокрема шукати спонсорів, що приведуть приміщення у належний стан: зроблять харчоблок, їдальню, замінять вікна, облаштують ґаночок, поставлять паркан. Та коли наступного дня після розмови з мером прийшли будівельники робити заміри, щоб розпочати ремонт, їх не пустили".

Народний депутат заявив, що має намір шукати правди разом із представниками селищної громади у Верховній Раді, Міністерстві освіти та у Прем'єр-міністра України, якщо не буде підписана угода про відновлення у школі навчального процесу протягом найближчих двох тижнів.


Наверхнаверх