logo
dollar
euro

"Нафтогаз України" змушує теплопостачальників грати за своїми правилами, а страждають споживачі: Кременчук залишився без гарячої води

15:42 13.09.2013 eye 452
"Нафтогаз України" змушує теплопостачальників грати за своїми правилами, а страждають споживачі: Кременчук залишився без гарячої води

Адміністрація ПАТ "Полтаваобленерго" повідомила на своєму сайті, що 11 вересня рішенням НАК "Нафтогаз України" припинено газопостачання Кременчуцької ТЕЦ, яка забезпечує теплом  та гарячою водою частину Кременчука та низку підприємств. Причина відключення – заборгованість  за газ. Зараз Кременчуцька ТЕЦ працює на альтернативному паливі – мазуті, запаси якого обмежені. За інформацією "РБК Україна" на підприємстві є 8-денний запас мазуту.

Адміністрація підприємства визнає, що заборгованість у сумі близько 97 мільйонів гривень існує, але не з вини "Полтавобленерго". З державного бюджету не погашена  різниця у тарифах за відпущену теплову енергію, яка складає понад 91 млн. грн. та є  заборгованість Державного підприємства "Енергоринок" за відпущену електроенергію в сумі 56,7 млн. грн.

Як повідомляють в "Полтаваобленерго", НАК "Нафтогаз України" не бажає проводити погашення заборгованості по субвенції на надання пільг й субсидій на теплову енергію у відповідності з протокольними рішеннями,  передбаченими Постановою КМУ від 11 січня 2005 р. № 20. Отже, "Полтавобленерго" повністю покладає вину за виникнення конфліктної ситуації на  НАК "Нафтогаз України". Сьогодні керівництво "Полтаваобленерго" особисто відправилось в офіс  НАК "Нафтогаз України", щоб врегулювати ситуацію, повідомляє "РБК Україна".

До речі, міністр Мінрегіонбуду Геннадій Темник ще 4 вересня  під час наради поставив завдання перед обласними державними адміністрації до 15 жовтня забезпечити проведення поточних розрахунків підприємств теплоенергетики за спожитий природний газ. Якщо у вказаний термін розрахунки не будуть проведені, керівники підприємств-боржників будуть звільнені із займаних посад – наголосив міністр. Він також зазначив, що Міністерство звернеться з проханням до Глави Уряду доручити Міненерговугіллю, НАК "Нафтогаз України" та облдержадміністраціям до 1 жовтня 2013 року провести звірку розрахунків з теплопостачальними підприємствами.


Наверхнаверх