logo
dollar
euro

Чи буде таки у Полтаві протитуберкульозний диспансер?

23:55 15.12.2019 eye 873
Чи буде таки у Полтаві протитуберкульозний диспансер?

У березні цього року в декількох полтавських виданнях з’явилась інформація, що у 2014 році в Полтаві має завершитися будівництво обласного протитуберкульозного диспансеру.  

І нагадувалось, що третю чергу будівництва закладу розпочали ще у 2011 році. Ця третя завершальна черга передбачала зведення діагностичного та палатного (на 350 ліжок) блоків, харчоблоку, споруди знезараження стічних вод, дизельної електростанції та розширення діючої котельні з добудовою. Рік 2013 уже добігає кінця, а роботи на будівництві важливого для регіону об’єкті непомітні. Скоро вже збудовані "коробки" стануть непридатними для добудування. Доведеться їх розбирати і викидати знову шалені кошти на це і на нове будівництво. Власне, таке вже було. "Полтавтрансбуд" та Управлінням капітального будівництва Полтавської обласної державної адміністрації був укладений договір на будівництво ІІІ черги протитуберкульозного диспансеру на 350 ліжок по вул. Шилівській, 51-а в м. Полтава ще 21 листопада 2008 року. І будівельники розпочали роботу саме з того, що розбирали збудоване попередниками. Не склалося. Сторони вирішували спір в суді у 2011 році. І рішення суду було не на користь Управління капітального будівництва.

Тоді ж, у 2011 році Управління капітального будівництва Полтавської облдержадміністрації за результатами тендеру уклала угоду вже з ТОВ "СК Інтерстрой" на будівництво ІІІ черги багатостраждального протитуберкульозного диспансеру. Вартість угоди склала 155,95 млн грн. Про це повідомлялось у "Віснику державних закупівель". Кошторис будівництва протитуберкульозного диспансеру в Полтаві був затверджений розпорядженням Кабміну №369 від 20 квітня 2011 року в розмірі 204,23 млн грн. Треба зазначити, що ТОВ "СК Інтерстрой" входить до харківського будівельного альянсу "Моноліт", який належить сім’ї Перадзе. На ринку ТОВ "СК Інтерстрой" позиціонується, як компанія, яка надає послуги з будівництва доріг, прокладання інженерних мереж та благоустрою. Про будівництво – ні слова.

І от сьогодні прокуратура області на своєму сайті повідомила, що Господарський суд Харківської області задовольнив її позов в інтересах держави в особі Управління капітального будівництва Полтавської облдержадміністрації до одного з товариств Харкова і на користь держави стягнуто понад 3 млн. 600 тис. грн. В повідомлені йдеться, що у липні 2011 року відповідно до проведених конкурсних торгів між Управлінням капітального будівництва Полтавської ОДА та товариством з обмеженою відповідальністю був укладений договір підряду. Йшлося про будівництво за державні кошти третьої черги Протитуберкульозного диспансеру на 350 ліжок. За договором підрядник зобов’язувався у 2011 – 2014 роках виконати роботи відповідно до проектно-кошторисної документації, здати їх в обумовлені строки, а також вчасно звітувати про використання бюджетних коштів. Замовник перерахував підряднику аванс. Проте з 2011 до початку лютого цього року товариство не надало жодної підтверджуючої інформації про використання авансу і не повернуло зазначені кошти. Прокуратура, на жаль, не називає винуватця, через якого в області під загрозою надання більш якісної допомоги важкохворим.

До речі, у травні цього року Господарський суд Харківської області порушив справу про банкрутство ТОВ "Моноліт" будівельний альянс", що є головним підприємством групи компаній ДК "Будівельний альянс "Моноліт" за ініціативою ПРАТ "Українська гірничо-металургійна компанія". "Моноліт" не виконував своїх договірних зобов’язань ще з червня 2008 року. Найскандальніший проект "Моноліту"  - житловий комплекс "Перемога" в Харкові, термін здачі якого планувався ще в 2009 році. Будівництво не завершилось до сих пір. І саме ТОВ "СК Інтерстрой" вже відповідало в судах за невиконання договірних зобов’язань.

Звернемо увагу ще на один факт: тендери на придбання устаткування хірургічного, ортопедичного, меблів для поки що віртуальної ІІІ черги протитуберкульозного диспансеру провели ще у 2012 році. Закупили у ДП "БіоЛайн Україна", ПП "Медичні промислові системи", ТОВ "Науково-практичний медичний центр "Кардіо", ТОВ "Альянс Фарм" і ТОВ "Віола Медтехніка", НВПП "Медпрмсервіс". Мова йде не про один мільйон гривень. Наскільки морально застаріє все закуплене до моменту введення в дію корпусів диспансеру, можна тільки гадати.

Про "монолітну" сім’ю: У 2011 році Інтернет-видання "Наші гроші" писало, що ТОВ "СК Інтерстрой" входить до харківського будівельного альянсу "Моноліт", який належить сім’ї Перадзе – Таріелу та його синам Роману і Анатолію. Роман Перадзе є президентом харківського міні-футбольного клубу "Моноліт". Анатолій невдало балотувався на виборах до Харківської міськради по мажоритарному округу від Партії регіонів. В 2006 році Анатолій Перадзе балотувався на посаду мера Харкова. Під час виборчої компанії проти нього було влаштовано замах, але вибух не завдав шкоди. Неофіційно звучали версії, що замах було влаштовано після конфлікту Перадзе з представниками турецької компанії довкола розподілу прибутку від спільної участі в ремонті дороги Київ-Одеса.


Наверхнаверх