logo
dollar
euro

У Лохвиці демонтували газову котельню просто перед опалювальним сезоном

10:06 12.09.2013 eye 497
У Лохвиці демонтували газову котельню просто перед опалювальним сезоном

Це зробили за рішенням міської ради, яка вирішила зекономити на газі.

Без опалення залишилась частина мешканців "фінського селища", яке з’явилось ще у радянські часи. Призначалось воно для будівельників, які прокладали газопровід Уренгой-Помари-Ужгород.

У 90-ті квартири там роздали місцевим мешканцям. Каркасні дерев'яні будиночки збудовані за скандинавською технологією. Головна проблема з якою стикнулись люди,що живуть в них – ненадійна електромережа. Мешканці бояться встановлювати електрокотли для обігріву – бояться залишитись безхатченками, адже, щоб легкий деревний будиночок згорів вщент при замкнені електропроводки, достатньо кількох хвилин. Та й коштує обладнання індивідуального електроопалення не дешево – 10-12 тисяч гривень.  Тож, мешканці селища, яких залишили без тепла, звертатимуться до суду з вимогою відновлення роботи газової котельні.

Міська влада категорично проти. Її представники нарікають, що пропонували людям безкоштовний варіант – переобладнання котельні на торф та дрова, однак ті від альтернативи відмовились.

До речі, у цьому ж селищі є каркасний дерев’яний будинок, де електрикою опалюють вже 4 роки і поки що проблем не виникало. Варто зауважити, що їх ситуація кардинально відрізняється: вони самі прийняли рішення про зміну системи опалення. Вірогідно, цьому передувало обговорення, під час якого люди дійшли певної компромісної згоди. Мешканці решти будинків не брали участі в прийнятті остаточного рішення. Влада вирішила все сама. І це – головна проблема влади і в Лохвиці, і в Полтаві: влада не хоче і не вміє розмовляти з  людьми, не розуміючи, що тільки обговорення здатне призвести до результату, який найкращим чином відповідатиме інтересам громади і кожного її члена.


Наверхнаверх