logo
dollar
euro

У Полтаві рахували збитки від російського "примусу до союзу"

6:52 12.09.2013 eye 545
У Полтаві рахували збитки від російського "примусу до союзу"

Про наслідки тиску збоку північного сусіда в ОКІА "Новини Полтавщини" під час прес-конференції розповіла директор Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Олена Адамович.

Відомо, що протягом серпня українські товари виявились практично заблокованими на митних кордонах Російської Федерації. Майже 300 вітчизняних підприємств потрапили в зону ризику та були змушені призупинити виробництво. Така ситуація негативно вплинула на промисловість Полтавщини. Обсяги виробництва за 7 місяців скоротились на 3% (в Україні – на 5,3%).

Найбільше постраждали підприємства машинобудування. Обсяг виробництва галузі скоротився на 22%. Крюківський вагонобудівний завод зменшив виробництво на третину, АвтоКрАЗ – на 12%, Полтавхіммаш – на 50%.

Понад 80% продукції Крюківського вагонобудівного заводу призначено для експорту в Росію. Наприкінці серпня значна частина продукції заводу "застрягла" на російському кордоні. За новими умовами Федеральної митної служби Росії для перетину митного кордону російські покупці продукції КВБЗ повинні сплатити 20% від її вартості. Це робить продукцію крюківчан неконкурентоспроможною на російському ринку. Більшість її замовників, які традиційно придбавали вантажні та пасажирські вагони, змушені відмовлятися від продукції підприємства, навіть за раніше укладеними контрактами.

Кременчуцький сталеливарний завод також призупинив виробництво. Наприкінці серпня на станції Брянськ накопичилось 80 вагонів українського металопрокату. Лише 4 вересня 50 вагонів з металопродукцію підприємства пройшли митний контроль на російському кордоні  та відправились замовникам.

У харчовій галузі теж несприятлива ситуація. Наприкінці липня Росспоживнагляд заборонив поставки кондитерської продукції з українських фабрик "Roshen", мотивуюче це наявністю в них токсичної речовини (бензопирена). Тож Кременчуцька кондитерська фабрика у серпні змушена була скоротила виробництво на 5%.

Крім того, в останній декаді серпня практично не придбавались сертифікати для експортерів в РФ, які надавались  Полтавською торгово-промисловою палатою. Такі наслідки "примусу до союзу" штовхають підприємства Полтавщини до пошуку більш надійних і вільних від політичного тиску ринків збуту. Зокрема, Крюківський вагонобудівний шукає перспективних партнерів на в Прибалтиці, Казахстані, Киргизії, Молдові та Білорусі, проводить переговори з підприємствами Азейбаржану, Ірану та Монголії. АвтоКрАЗ вже успішно працює на ринках таких країн, як Казахстан, Єгипет, Індонезія, Сінгапур і Авганістан та освоює ринок Таїланду.


Наверхнаверх