logo
dollar
euro

Що таке "житлова субсидія", як вона розраховується, які "бонуси" можна отримати і на який термін призначається

14:37 10.12.2019 eye 2175
Що таке "житлова субсидія", як вона розраховується, які "бонуси" можна отримати і на який термін призначається

Житлова субсидія – це розрахункова величина, різниця між розміром плати за житлово-комунальні послуги в межах норм споживання з урахуванням пільг та обов’язковим відсотком платежу (15 чи 10% сукупного доходу сім’ї).

Сім’ї, які складаються лише з пенсіонерів та інших непрацездатних громадян та сім’ї, у складі яких є діти,  інваліди І або II групи при умові, що середньомісячний сукупний дохід на одного члена сім’ї не перевищує прожиткового мінімуму, сплачують за житлово-комунальні послуги у разі призначення субсидії не більше 10% сукупного доходу, інші сім’ї – 15%.

Субсидія розраховується виходячи з 21 кв. метра володіння чи користування загальною площею житла на наймача і кожного зареєстрованого у житловому приміщенні (будинку) та додатково 10.5 кв. метра на всіх тут зареєстрованих, а для громадян, які проживають в однокімнатній квартирі – на загальну площу незалежно від розміру квартири.

Якщо сім’я економно споживала газ, воду, електроенергію у період отримання субсидії, при призначенні субсидії на наступний термін розмір її витрат зменшується на 2 відсотки за кожні 10 відсотків економії. Так, за 10 відсотків економії послуг обов’язковий платіж громадян зменшується з 15 до 13 відсотків сукупного доходу, за 20 відсотків економії частка плати громадянина зменшується з 15 до 11 відсотків доходу. Тобто, заощаджуючи енергоресурси, отримувачі субсидій мають можливість зменшити витрати на оплату житла до 9 відсотків, а сім'ї з пенсіонерів та інших непрацездатних громадян, а також сім'ї, до складу яких входять неповнолітні діти, інваліди І і ІІ групи – до 4 відсотків свого середньомісячного сукупного доходу.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних  послуг призначається на шість місяців.

Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг та природного газу (електроенергії), що використовуються для  індивідуального  опалення,  надається на опалювальний період  починаючи з місяця звернення за її призначенням.

Як виняток, за умови  звернення  із заявою про призначення субсидії протягом двох місяців із початку  опалювального  сезону, вона надається на весь опалювальний період.

При виникненні будь-яких питань щодо надання житлових субсидій детальну та вичерпну інформацію можна отримати за телефоном обласної безкоштовної "гарячої лінії" 0-800-500-620.

До теми: Зміни, які спростили надання субсидій


Наверхнаверх