logo
dollar
euro

Про строки подання виконавчого документу до примусового виконання

21:12 17.08.2015 eye 928
Про строки подання виконавчого документу до примусового виконання

На запитання відповідає начальник Головного територіального управління юстиції у Полтавській області Ірини Пашко

В які строки виконавчий документ може бути пред’явлено до примусового виконання?

Відповідно до ст. 22 Закону України "Про виконавче провадження" виконавчі документи можуть бути пред’явлені до виконаня в такі строки: посвідчення комісій по трудових спорах, постанови судів у справах про адміністративні правопорушення та постанови органів (посадових осіб),уповноваженихрозглядатисправипро адміністративні правопорушення, - протягом трьох місяців.

Інші виконавчі документи - протягом року, якщо інше не

Рішення про стягнення періодичних платежів (у справах про стягнення аліментів, про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом чи іншим ушкодженням здоров'я, втратою годувальника тощо) можуть бути пред'явлені для виконання протягом усього періоду, на який присуджені платежі.

Чи може бути поновлено пропущений строк для пред’явлення виконавчого документа до виконання?

Стягувач, який пропустив строк пред'явлення виконавчого документа до виконання, має право звернутися із заявою про поновлення строку пред'явлення до суду, який видав виконавчий документ, або до суду за місцем виконання. Суд розглядає таку заяву в десятиденний строк, якщо інше не передбачено законом. Для інших виконавчих документів пропущений строк поновленню не підлягає.

Чи можна повторно пред’явити виконавчий документ до відділу ДВС у разі його повернення у зв’язку з відсутністю майна у боржника?

Повернення виконавчого документа стягувачу відповідно до п.2 ст. 47 Закону України "Про виконавче провадження" у разі, коли у боржника відсутнє майно, на яке може бути звернуто стягнення, а здійснені державним виконавцем відповідно до цього Закону заходи щодо розшуку такого майна виявилися безрезультатними, не позбавляє його права повторно пред'явити виконавчий документ до виконання протягом строків, встановлених статтею 22 цього Закону (для виконавчого листа, судового наказу – 1 рік).


Наверхнаверх